16 жовтня відбулася робоча онлайн-зустріч фахівців КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» і Центрів ПМСД області з обговорення результатів амбулаторного лікування хворих на туберкульоз, а також завдань по забезпеченню якісного медико-соціального та психологічного супроводу у період децентралізації послуг.
Захід відбувся за технічного сприяння проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що реалізується міжнародною організацію РАТН. Команда проекту завжди допомагає та підтримує такі ініціативи. Так, проект відгукнувся і на прохання забезпечити технічний супровід онлайн заходу, який в умовах пандемії дає можливість продовжувати роботу із сімейними лікарями області з актуальних питань протидії туберкульозу, вчасно реагувати на виклики сьогодення.
Зустріч розпочав Генеральний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб», голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Микола Дейкун. Презентуючи організаційні питання впровадження пацієнт-орієнтовних моделей в умовах реформування та децентралізації фтизіатричної служби, він повідомив, що в області вже створено нормативне підґрунтя для пришвидшення переходу на амбулаторне лікування туберкульозу, запровадження командного підходу до організації лікування у зручних для пацієнта умовах, здійснення соціального супроводу для підтримки прихильності хворих до лікування.
Медичний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб», експерт з фтизіатрії УОЗ Чернігівської ОДА Жанна Карпенко представила результати амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та визначила шляхи їх покращання, а також наголосила на значущої ролі сімейних лікарів.
Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко проінформувала учасників щодо практичних кроків, які буде здійснювати організація по наданню медико – соціального та психологічного супроводу хворих на туберкульоз у районах та містах області, завдань мультидисциплінарних команд по забезпеченню хворих комплексними послугами під час амбулаторного лікування.
Зустріч мала нагальну потребу та практичну направленість, тому викликала неабиякий інтерес серед сімейних лікарів. Такі он-лайн заходи будуть тривати і надалі.