Із 17 травня в Україні розпочинається Тиждень громадського здоров’я
Його проведення має на меті ознайомлення широких кіл громадськості із засадами здорового способу життя, профілактики соціально значущих захворювань та прищеплення громадянам впевненості у власні сили щодо позбавлення шкідливих звичок заради здоров’я нації.
З приводу проведення Тижня Центр громадського здоров’я МОЗ України проведе низку вебінарів із провідними фахівцями, котрі допоможуть людям покращити свою обізнаність про здоров’я, здобути корисні звички та навіть змінити стиль життя. Під час лекцій слухачі зможуть поставити свої запитання спікерам та отримати на них відповіді.
Так 17 травня йтиметься про донорство крові з Іриною Славінською, співзасновницею та генеральною директоркою (CEO) ДонорUA. Розглядатимуться такі питання:
- Що робити, якщо ви захотіли стати донором?
- Чи безпечно це в часи пандемії?
- А якщо ви перехворіли на COVID-19, то ваша кров корисна?
18 травня Руслана Дутчук із Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ та Дмитро Скіргіко, сімейний лікар медичного центру «100 % життя» розкажуть про те, як часто потрібно проходити профілактичні огляди? Безкоштовні послуги в сімейного лікаря є безкоштовними в ході профілактичних оглядів? Чому в Україні похід до сімейного лікаря завжди з очікуванням зіпсованого настрою? Про роль сімейного лікаря у виявленні інфекційних та неінфекційних захворювань і не тільки.
19 травня Олена Бідованець – головний фахівець з вірусних гепатитів та опіоїдної залежності, Андрій Білець – лікар-інфекціоніст та Яна Терлеєва – завідувачка відділу координації програм діагностики та лікування ТБ детально розкажуть, який маршрут пацієнта, який хоче зробити тестування на ВІЛ, вірусні гепатити, туберкульоз. Порушуватимуться, зокрема,такі теми, як чи потрібно регулярно тестуватися на ВІЛ/ВГ/ТБ, чи це необхідно лише в разі потенційного інфікування? Куди звертатися людині у разі бажання проходження тестування?
20 травня у вебінарах візьмуть участь міжнародні експерти, які запропонують наступні теми для обговорення:
– «ТВЕН проти традиційних сигарет. Фейк від тютюнових корпорацій» –Владислав Збанацький, заступник генерального директора Центру громадського здоров’я;
– «Успішне старіння: глобальні пріоритети стратегії зменшення витрат на систему охорони здоров’я» – Доктор Массимо Гуалерци, спеціаліст з кардіології, професор Пармського університету, засновник та медичний директор The Longevity Suite;
– «Сучасні технологічні інновації в системі охорони здоров’я: “кишенькові” діагностичні прилади» – Ілля Чайковський, доктор медичних наук, доктор медичних наук (Німеччина), доктор філософії в галузі медичної та біологічної інформатики та кібернетики (Україна), доцент, провідний науковий співробітник, завідувач сектору клінічної кібернетики;
21 травня Федір Лапій, лікар-інфекціоніст ГО «Батьки за вакцинацію» нагадає про важливість рутинної вакцинації дітей у ранньому віці. Спеціаліст розкаже, проти яких захворювань обов’язково треба вакцинуватися дітям у ранньому віці? Який склад вакцин? Чому молодим батькам варто не ігнорувати щеплення дітей?
Трансляції вебінарів будуть на сторінках Центру у Facebook та YouTube.
Також Центр громадського здоров’я запрошує всіх небайдужих до здорового способу життя долучатися до щоденних руханок, які будуть проведені разом із ГО «Здорова нація — майбутнє України». Займатися можна буде о 7:00 ранку в Facebook та Instagram.