У КНП «Чернігівська обласна лікарня» фінішувала реконструкція приміщення отоларингологічного відділення.
Роботи тут виконані в рамках президентської програми «Велике будівництво» коштом Державного фонду регіонального розвитку за співфінансування з обласного бюджету. Загальна вартість робіт та закупки необхідного обладнання перевищила 10 мільйонів гривень, з яких понад 9 мільйонів надав ДФРР. З результатами робіт ознайомився 5 січня голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус. Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.
Так у проєкті було враховано сучасні вимоги енергозбереження та енергоефективності, протипожежного захисту, режиму безпеки та охорони праці, а також безбар’єрності. Відтак у ЛОР-відділенні повністю замінили системи електро- та водопостачання, водовідведення, встановили вентиляцію з триступеневою фільтрацією повітря. Крім того, в межах проєкту передбачено оснащення сучасним медичним обладнанням та устаткуванням.
«Будівельні роботи в ЛОР-відділенні Чернігівської обласної лікарні завершені. Були деякі проблеми з підрядником, але все вдалося вчасно відкоригувати, тож маємо якісну реконструкцію. У приміщенні буде комфортно і пацієнтам, і медичному персоналу. На часі – оснащення відділення сучасним обладнанням. І над цим питанням плідно попрацюємо вже цього року», – прокоментував під час брифінгу місцевим ЗМІ В’ячеслав Чаус.
Ще одне питання, на якому акцентував голова ОДА, спілкуючись і з колективом медичного закладу та представниками ЗМІ, – вакцинація проти Covid:
«Область наближається до 45-відсоткового порогу щеплень двома дозами. Та цього замало, щоб здобути колективний імунітет. На сьогодні вже розпочато процес бустерного щеплення, яке вводиться людям віком 60+, медикам та співробітникам будинків інтернатного типу. Це дозволить підсилити захист після 6-9 місяців від основної вакцинації. У наявності Pfizer і Moderna».
Нагадаємо: в Україні запровадили бустерну дозу від Covid для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися, якщо з часу закінчення курсу вакцинації вже минуло 6 місяців. Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації. Бустерна доза вводиться людям 60+, медикам та співробітникам будинків інтернатного типу для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Сертифікат про щеплення буде продовжено від дати отримання бустерної дози на 270 діб.