Про Центри вакцинації та наявність кисню розглядалось на нараді в облдержадміністрації з Олексієм Чернишовим
За інформацією офіційного сайту Чернігівської облдержадміністрації, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов здійснив перевірку роботи Центрів вакцинації у регіоні та наголосив, що епідемічна ситуація у Чернігівській області вимагає пришвидшення темпів щеплення, корегування графіку роботи Центрів масової вакцинації та контролю за дотриманням протиепідемічних заходів.
«З переходом до “червоного” рівня епідемічної небезпеки у Чернігівській області люди істотно активізувалися у бажанні щепитися проти COVID-19. Відтак місцева влада має завдання терміново розв’язати питання графіків роботи центрів, вони мають працювати з 8:00 до 20:00, щоб усі, хто хоче вакцинуватися, могли зробити це швидко та безпечно. Адже бажання та мотивація з боку людей є», — зазначив Олексій Чернишов.
Так, уже з 3 листопада, у місті Чернігові працює 4 центри вакцинації населення за відкорегованим графіком:
- Обласний молодіжний центр (колишній кінотеатр ім. Щорса) – з 8.00 до 20.00;
- приміщення Чернігівської обласної ради (просп. Миру, 43) – з 8.00 до 20.00;
- ТЦ «Голлівуд» та «ЦУМ» – з 11.00 до 20.00.
Також працюють пункти щеплень поліклінічних відділень міських лікарень (за графіком роботи цих медичних закладів). У наявності вакцини різних виробників.
Голова ОДА В’ячеслав Чаус дав доручення очільникам районів терміново посилити роботу пунктів вакцинації на місцях: організувати додаткові мобільні групи, збільшити час роботи.
Попри те, що бажання людей вакцинуватися значно зросло, Чернігівщина ще не дотягує до показника 9 тисяч щеплень за добу. Відтак, роз’яснювальна кампанія в регіоні продовжується. Окрім зовнішньої реклами, працюють волонтерські групи, укладено договір з мобільними операторами, які надсилатимуть абонентам промовисту статистику.
Станом на 4 листопада проти COVID-19 у Чернігівській області зроблено 496266 щеплень, що складає більше 61% дорослого населення:
– з них першою дозою — 36,8%;
– повну вакцинацію отримали — 24,3% жителів регіону.
Інше актуальне питання — забезпечення лікарень киснем. «Дефіциту рідкого кисню в області нема. Наявних залишків — 13 тонн, на підході – ще 8 тонн. Цього вистачить на тиждень до наступної поставки», — зазначив В’ячеслав Чаус.