Поради стоматологів
20 березня відзначається Всесвітній день здоров’я ротової порожнини. Що саме радять в цей день своїм пацієнтам стоматологи КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ»?
Володимир Падій – завідувач стоматологічним відділенням, стоматолог – хірург: «Красиві зуби, здорові ясна – це не тільки красива посмішка, але міцний організм. У порожнині рота їжа підготовлюється до перетравлення – це пережовування, обробка ферментами підщелепної залози, привушної і під’язикової залоз. Отже, дуже важливо мати здорові зуби, ясна, залози. Потрібно постійно слідкувати та проводити профілактичні заходи по оздоровленню твердих тканин зуба, слизової рота, вчасно лікувати захворювання. При появі будь-яких новоутворень, порушення слизової слід звертатись до стоматолога для своєчасного виявлення захворювання, адже краще попередити, ніж лікувати. Це повинен знати кожний».
Ніна Криницька – стоматолог дитячий: «Дитяча стоматологія – особлива сфера стоматологічної практики. Адже тут необхідні не тільки практичні знання, але особливий підхід до кожної дитини, задля того, щоб малеча з радістю приходила до лікаря.
Навіщо лікувати молочні зуби? Зміна молочного прикусу починається з 6 років і триває до 10-12 років. Дитина має пережовувати їжу по появи постійних зубів. Крім пломбування молочних зубів також здійснюємо ліплення тимчасових зубів. Звертаємо увагу батьків, що лікування молочних зубів обов’язкове. Найкращою профілактикою стоматологічних захворювань є консультація матері ще в період вагітності. Для профілактики карієсу проводимо гігієнічне навчання, демонструючи, як правильно чистити зуби з використанням наочних засобів. Зуби потрібно чистити двічі на день: зранку та ввечері. До лікаря потрібно звертатись 2 рази на рік. Дитячий стоматолог оглянувши ротову порожнини, вкаже на існуючи проблеми та проведе необхідне лікування».
Олена Дощана, Олег Копил – стоматологи-терапевти: «Стан ясен у ротовій порожнині відображає здоров’я організму в цілому. Якщо не лікувати гінгівіт, або відтермінувати лікування, запалення поширюється на зв’язковий апарат зуба та кісткову тканину і викликає розвиток пародонтозу. Вчасне лікування твердих тканин зуба і слизової, правильна і постійна гігієна порожнини рота – запорука здоров’я людини».
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації