Не варто нехтувати вакцинацією проти COVID-19!
Незважаючи на те, що світова практика довела – вакцинація – єдиний цивілізований шлях попередити захворювання на коронавірусну інфекцію, в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема спостерігаються незадовільні темпи щеплень проти цієї підступної та агресивної інфекційної недуги. Причина криється у недостатній інформованості громадян щодо наслідків зараження COVID-19, шляхів передачі інфекції та загальної загрози, яку хвороба несе людству у цілому.
Нагадаємо: коронавірус COVID-19, що спричиняє хворобу, віднесений до особливо небезпечних інфекцій, передається від людини до людини респіраторно-крапельним і контактним шляхом. Найбільш небезпечним є контакт з хворим.
В Україні на 2021-2022 роки розроблена Дорожня карта впровадження вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19. Вона передбачає зменшити як захворюваність, так і смертність після зараження збудником цієї недуги.
Втім, на жаль, сьогодні стаціонарні відділення лікарень заповнені хворими із симптомами коронавірусної інфекції різних ступенів важкості. Дехто з них потребує не тільки загальної терапії, а і навіть реанімаційних заходів, зокрема, кисневої підтримки. А все через те, що більша частка людей, які опинилися на реанімаційних ліжках, не вдалися до щеплення, нехтуючи порадами медиків щодо необхідності такого дійового метода профілактики захворювання. Так, за даними електронної системи охорони здоров’я, 97,1% людей, яких госпіталізували з COVID-19 у вересні в Україні, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини. Загалом серед українців, яким діагностували коронавірусну хворобу в цей період, 95,7% не були повністю вакциновані. Це є ще одним доказом того, що вакцинація діє та захищає від важкої форми COVID-19.
Раніше повідомлялось, що 98,3% осіб старше 60 років, які померли внаслідок коронавірусної хвороби з 26 червня по 26 вересня 2021 року, були невакциновані, а 97% госпіталізованих з COVID-19 серед цієї вікової групи не отримали повного курсу вакцинації.
Данні факти змушують громадян замислитися над тим, чи варто передчасно піти із життя через коронавірус, піддаючи небезпеці захворіти своє оточення, рідних та близьких, чи все ж своєчасно зробити щеплення і мати майже стовідсоткові шанси уникнути інфекції повністю або перехворіти на ковід у легкій формі.
Нині кожен житель України, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від COVID-19. Згідно наказів Міністерства охорони здоров’я України процедура вакцинації спрощена і кожен охочий без бюрократичної тяганини, попередньої реєстрації, черг та пріоритетності може отримати щеплення. Вакцинація якомога більшої кількості українців – запорука формування колективного імунітету та здійснення загальної мети – припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19.
Щеплення в Україні наразі здійснюють переважно чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вакцини, які зареєстровані в Україні, – безпечні, ефективні та передбачають застосування двох доз препарату. Використовуються вакцини для того, щоб в організмі людини створити захист від вірусу та безпечно виробити імунітет до хвороби.
Як би там не було, але кожен відповідає за своє здоров’я. На жаль, ліків від коронавірусу COVID-19 не існує, до того ж він мутує і стає більш заразним та викликає більш важкі форми захворювання. Тому, щоб захистити себе кожен може обрати для цього найближчий пункт щеплення, яких на Чернігівщині достатньо. Адреси та контакти на list.covid19.gov.ua.
Крім того, медичні працівники проводять вакцинацію на базі закладів охорони здоров’я у кабінетах щеплень та пунктах щеплень, а також мобільними бригадами, які виїжджають до організованих колективів, професійних груп та маломобільних громадян. Для правильної організації роботи необхідно здійснити запис на вакцинацію, для чого звернутися (зателефонувати) до свого сімейного лікаря або реєстратури закладу охорони здоров’я. А у пунктах масового щеплення громадян це зробити ще простіше – достатньо з паспортом відвідати його, причому без попереднього запису. Але головне – прийти туди із бажанням захиститися від підступної хвороби.
Управління охорони здоров’я звертається до керівників органів місцевого самоврядування, керівників підприємств різних форм власності, лідерів релігійних громад, кожного громадянина – зробіть все щоб убезпечити близьких, підлеглих, друзів! Не зволікайте та вакцинуйтесь вже сьогодні!