Лікарі прикордоння самовіддано стоять на варті найціннішого, що є у людини, – здоров’я.
Медичні заклади є однією з найважливіших складових інфраструктури будь-якої країни. Їх основна мета – збереження здоров’я та життя населення, забезпечення громадян якісною медичною допомогою. В умовах воєнного стану значення ефективної роботи медичних закладів набуває ще більшої ваги.
Як запевняє Новгород-Сіверська міська рада, колективи Новгород-Сіверської центральної міської лікарні та Новгород-Сіверського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги самовіддано стоять на варті найціннішого, що є у людини, – здоров’я, попри те, що організація надання якісних медичних послуг населенню у складний воєнний час потребує значних зусиль.
Наразі, медичні заклади, що працюють у самісінькому прикордонні окрім керівництва громади підтримують і різноманітні донори. Наприклад, для забезпечення безперебійної роботи Новгород-Сіверської лікарні від офісу управління ООН з обслуговування проєктів в Україні заклад отримав генератор змінного струму, а для забезпечення теплом під час блекауту міська рада передала лікарні в оперативне управління блочно-модульну твердопаливну котельню.
Завдяки благодійним організаціям United States Agency for International Development, International Medical Corps, Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні (UNICEF Ukraine), Філії асоціації «Medicos del Mundo» в Україні; Благодійному фонду «Національна агенція гуманітарної допомоги «ЗДОРОВІ» та іншим до Новгород-Сіверської лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги надійшли медикаменти, витратні матеріали, продукти харчування, меблі та нове обладнання для роботи лікарів. Для покращення обслуговування населення, яке мешкає за межами центру громади, сільські структурні підрозділи Центру первинної медико-санітарної допомоги отримали: зростоміри, негатоскопи, ширми для кабінетів; кушетки процедурні, шафи палатні, столи медичних працівників, стільці, столики маніпуляційні»; кабінки вуличні, туалетні для фельдшерських пунктів; стетоскопи; штативи для тривалих вливань, пульсоксиметри, медичні інфрачервоні термометри, світильники оглядові; ваги медичні з ростоміром, ваги для немовлят; канцелярське приладдя та інше.
Загалом, Планова потужність поліклінічного відділення Новгород-Сіверської лікарні становить 170 відвідувань за зміну. Щоденно прийом хворих тут проводять 25 лікарів за 21 спеціальністю. Завдячуючи підтримці міської ради у вигляді додаткових стимулів, до колективу закладу протягом воєнного стану приєднались 9 лікарів, серед яких: лікарі-хірурги, лікар-уролог, лікар-ендоскопіст, лікар-рентгенолог, лікар з медицини невідкладних станів, терапевт, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, анестезіолог, акушер-гінеколог, стоматолог-терапевт.
Новгород-Сіверський міський центр первинної медико-санітарної допомоги має планову потужність 274 відвідування за зміну. До його структури входять 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 24 фельдшерські пункти. Наразі населенням громади з лікарями центру укладено 20017 декларацій (81,3%).
«Таким чином, спільна робота медичних працівників, підтримка влади, благодійних та гуманітарних фондів дала змогу медичним закладам громади забезпечити громадян медичною допомогою в цілодобовому режимі, поновити обладнання для забезпечення якісної та доступної медичної допомоги, долати нові виклики, – наголошують в Новгород-сіверській міській раді. – Тож бачимо, що в умовах воєнного стану наші медичні заклади не намагаються просто втриматися «на плаву», вони розвиваються».