Понад 2900 спеціалістів різного профілю пройшли навчання з навичок надання долікарняної допомоги, які протягом року проводили фахівці Навчально-методичного центру КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Володіння методами першої медичної допомоги дозволяє не тільки зберегти здоров’я людині, а інколи і врятувати їй життя, адже, згідно з вітчизняними нормами, медики «швидкої» повинні приїхати за місцем виклику протягом 10-20 хвилин, але бувають випадки, коли з об’єктивних причин цей час збільшується. Тому трапляються ситуації, коли розрахунок йде на секунди і від того, наскільки своєчасно людині, що раптом втратила свідомість або отримала важкі травми, буде надано першу медичну чи долікарняну допомогу, залежатиме її подальше життя. У такому випадку необхідно, щоб ті, хто опинився поруч, володіли простими та доступними навичками здійснення серцево-легеневої реанімації, штучного дихання, накладання джгута, іммобілізаційних пов’язок тощо.
Цим вже кілька років поспіль переймаються спеціалісти Навчально-методичного центру обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які систематично проводять навчання з долікарняної допомоги як для населення, так і для спеціалістів різного профілю. Для цього використовуються мультимедійне обладнання, манекени, апаратура яку у повсякденній роботі застосовують фахівці «швидкої».
За інформацією заступника директора закладу з організаційно-методичної роботи Василя Лудчака, протягом нинішнього року відповідне навчання пройшли 2905 людей, серед яких 2231 спеціаліст медичного профілю, 674 представників інших служб і відомств – рятувальників, поліцейських тощо. «Також заняття проводилися і для студентів медичних коледжів, середнього та молодшого медичного персоналу лікарняних закладів, диспетчерів, водіїв. Участь у навчаннях брали не тільки спеціалісти з Чернігова та міст обласного підпорядкування, а 920 людей, що працюють у сільській місцевості», – повідомив Василь Лудчак.
Навчання з оволодіння навичками долікарняної допомоги обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводитиме і протягом наступного року.