9 липня в КНП «Чернігівська міська лікарня №2» працювала «Школа здоров’я». Лекції щодо дотримання засад здорового способу життя, надання першої допомоги, догляду за хворими та ознайомлення з причинами виникнення деяких соціально значущих захворювань відвідувачам «Школи здоров’я» читали лікарі первинної ланки.
Це вже другий етап роботи «Школи здоров’я», яку започаткували медики цього лікувально-профілактичного закладу. За словами заступниці головного лікаря з поліклінічної роботи Інни Сорокіної, її мета – розповсюдити серед громадян знання про поширені захворювання, методи прийому лікарських препаратів, а також навчити рідних і близьких хворих правильному поводженню із ними задля створення найсприятливішої атмосфери для одужання.
«Цього разу ми вирішили залучити до роботи «Школи здоров’я» лікарів первинної ланки, адже, враховуючи вимоги сьогодення, саме вони повинні бути обізнаними із практично всіма захворюваннями, вміти донести до своїх пацієнтів методи профілактики та лікування хвороб, – зазначила Інна Сорокіна. – Сьогодні ми обрали тему поширення туберкульозу, його профілактику та перші ознаки, знайомство із продуктами харчування, які варто вживати влітку. А ще таку важливу тему, як догляд за важкохворими. Крім того, хочемо навчити людей, що живуть із хронічними захворюваннями серця та кістково-м’язової системи, правильно прокидатися вранці, тобто, без стресів та з хорошим настроєм. Особливу увагу приділимо правильному харчуванню, адже дотримання дієти та застосування вітамінотерапії при різних захворюваннях – запорука одужання. Такі лекції – важливий етап роботи наших лікарів, вони відкриті для спілкування із пацієнтами, дають кваліфіковані відповіді на їхні запитання. У подальшому ця традиція буде тривати, будемо знаходити нові теми для поширення серед громадян».
Для участі у «Школі здоров’я» запросили всіх бажаючих. Попередньо у закладі проходила потужна роз’яснювальна робота з використанням наочних рекламних матеріалів, анонси у засобах масової інформації. Тому цього разу слухачами лекції стали понад 50 людей, які зазвичай звертаються за допомогою до лікарні.
Як зазначила сімейний лікар Ніна Самойлова, приємно, що послухати її лекцію виявили бажання багато людей. «Заздалегідь я ретельно підготувалася до лекції, вивчила сучасні матеріали стосовно, наприклад, тих комплексів фізичних вправ, які може робити кожна людина, яка страждає на ті чи інші захворювання опорно-рухового апарату. Справа в тім, що зазвичай на прийомі лікар не завжди здатен все розповісти пацієнтові, адже спілкування із ним триває десь хвилин 20. І якраз робота такої школи збільшує час для розмови між лікарем та пацієнтом. Тим паче, що ми порушуємо дуже актуальні теми, що стосуються здоров’я наших пацієнтів. Сподіваюся, що у подальшому слухачами «Школи здоров’я» стануть не тільки пацієнти пенсійного та похилого віку, а і молоді люди, які хочуть дотримуватися як засад здорового способу життя, так і своєчасно звертатися до лікаря за консультацією. Вважаю, що такі заходи – невід’ємна частина системи громадського здоров’я, яка саме зараз стає особливо актуальною».
«Я обрала тему появи, поширення, лікування та профілактики туберкульозу – одного із загрозливих захворювань сучасності, – розповідає сімейний лікар Марина Вакулко. – Хочу, щоб громадяни усвідомили, що туберкульоз – виліковний, лише треба своєчасно звертати увагу на появу перших симптомів, не вдаватися до самолікування, а обов’язково звертатися до лікаря, починаючи зі свого сімейного. Особливу увагу у своїй лекції я приділю харчуванню та дотриманню правил здорового способу життя – запоруці уникнення туберкульозу».
Лекції супроводжувалися показом наочних матеріалів, демонстрацією практичних навичок на конкретних прикладах. І хоча лекції тривали недовго, вони досягли свого результату – громадяни усвідомили, що позбавлення тієї чи іншої хвороби потребує комплексного підходу і спільної роботи як медика, так і пацієнта. «Я із задоволенням послухала лекцію про поводження із тяжкохворим, – каже слухачка «Школи здоров’я», чернігівка Ніна Борисенко, – бо в мене вдома є такий родич. А ще для себе я дізналася, на які симптоми мені треба звертати увагу, аби не дати моїй хронічній хворобі серця загострюватися. Дякую лікарям за таке хороше починання!»