4 червня відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто хід виконання заходів із запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції в області та ухвалено відповідні рішення. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван.
Згідно інформації ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» станом на 12.00 годину 4 червня 2020 року в області лабораторно підтверджено 250 випадків інфікування COVID-19, одужала 81 людина. На території області критерії, що відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю протягом останніх семи днів становили: iнцидентнiсть – 9,4 на 100 тисяч населення (критична межа – 12); завантаженість ліжок у закладах охорони здоров я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 – 6,9% (критична межа – 50%); середня кількість тестування методом ПЛР та ІФА склала 30,3 на 100 тисяч населення (має бути не менше 12).
На виконання постанови КМУ та зважаючи на динаміку епідемічної ситуації, в області було впроваджене послаблення карантинних обмежень. З 22 травня дозволено проводити спортивні заходи без глядачів, релігійні заходи, міські, приміські та міжміські пасажирські автоперевезення, діяльність готелів. З 1 червня дозволено тренування у закладах фізкультури і спорту, заняття у закладах освіти, перевезення пасажирів залізницею та автоперевезення між областями, робота дитсадків. Уся ця дозволена діяльність має чітко визначені обмеження, покликані протидіяти розповсюдженню коронавірусної інфекції.
В осередках захворювання на території Бобровицького та Куликівського районів карантинні обмеження залишаються в силі.
«З 5 червня Уряд дозволив подальше послаблення карантину в Україні. Проте рішення щодо скасування обмежень в області прийматимуть, з огляду на епідситуацію, місцеві комісії ТЕБ та НС – у районах та містах обласного значення. Це стосується, зокрема, і діяльності закладів харчування, — зазначив Андрій Подорван. — Попри загальну втому від карантину ми, перш за все, маємо подбати про збереження здоров’я та життя людей. Не можна аж надто розслаблятися. Ситуація зі зростанням кількості хворих на COVID-19 в області, а в місті Чернігові – особливо, засвідчує: повертатися до звичного життя, на жаль, зарано. І дотримання санітарно-епідеміологічних вимог та обмежень карантину залишається актуальним. З іншого боку, у частині районів області не зафіксовано жодного випадку COVID-19, у деяких практично всі хворі одужали».
Під час засідання було проаналізовано стан виконання попередніх рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зокрема, про дотримання у транспорті та у працюючих дитсадках всіх санітарних норм.
Також було наголошено, що якщо епідемічна ситуація в регіоні не відповідатиме ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом 3 днів поспіль, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може прийняти рішення про скасування карантинних послаблень. При цьому враховуватимуться результати оцінки поточної епідемічної ситуації в області.
Медики нагадують, що навіть в умовах послаблення карантину слід ретельно дотримуватися правил фізичного дистанціювання, респіраторної та особистої гігієни.
COVID-19 може жити годинами або й днями на поверхнях. Фізична дистанція допомагає обмежити можливості контактування із забрудненими поверхнями та інфікованими людьми поза домом.
Дотримуючись відстані з іншими людьми, ви захищаєте себе від їхніх біологічних рідин, які можуть потрапити до вашого організму під час кашлю або чхання, що може стати причиною інфікування COVID-19.
Наразі немає вакцини та ліків проти COVID-19. Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції – пам’ятати про правила фізичної дистанції та щоденної гігієни.