4 червня – Всесвітній день боротьби із карієсом
4 червня відзначається Всесвітній день боротьби із карієсом, який був заснований з ініціативи стоматологів у 2013 році.
Карієс зубів є найбільш поширеним хронічним захворюванням у світі. Він зумовлений тим, що бактерії в роті метаболізують цукор із їжі та виробляють кислоти, які з часом розщеплюють емаль зуба.
Виникнення карієсу багато в чому залежить від способу життя – режиму харчування, гігієни ротової порожнини, наявності фтору у воді та зубній пасті. Схильність зубів до карієсу також залежить від спадковості.
Основними факторами ризику виникнення захворювань ротової порожнини є їжа із високим вмістом цукру, куріння, вживання алкоголю, а також недостатні гігієна порожнини рота і догляд. Недотримання гігієни ротової порожнини призводить до накопичення в роті бактерій, утворення бактеріальної плівки на зубах, унаслідок чого виникають карієс, гінгівіт, пародонтоз.
Чищення зубів двічі на день пастою з вмістом фтору допомагає зменшити кількість бактерій і запобігти утворенню нальоту.
Раннє виявлення проблем у ротовій порожнині є ключовим фактором для запобігання або регулювання захворювань. Регулярні огляди у стоматолога гарантують, що такі проблеми, як карієс, гінгівіт і пародонтит, буде виявлено та вилікувано на ранній стадії. Найголовніше у профілактиці карієсу – щоденний догляд за ротовою порожниною та регулярні відвідування стоматолога (раз на півроку).