20-26 квітня в Україні відзначається Всесвітній тиждень імунізації
Як і в минулі роки, цьогорічний тиждень імунізації, який ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я, має на меті познайомити широкі кола громадськості із перевагами профілактичних щеплень проти інфекційних захворювань, поширити знання про імунізацію та її вплив на зміцнення людського імунітету, особливо підростаючого покоління. Так, за даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Разом з тим в світі налічується близько 20 мільйонів невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які не мають захисту від потенційно смертельних інфекційних хвороб.
Глобальний план дій щодо вакцин, схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я у травні 2012 року, покликаний не тільки врятувати мільйони життів за рахунок загального доступу до імунізації, а і створити колективний імунітет.
Профільним міністерством, а також Центром громадського здоров’я МОЗ України розроблений Календар профілактичних щеплень, дотримання якого дозволяє своєчасно та ефективно вакцинувати дітей, підлітків та дорослих від поширених інфекційних захворювань – гепатиту, кору, туберкульозу, кашлюку, поліомієліту тощо.
Нині, в умовах поширення коронавірусної інфекції світом, ВООЗ закликає продовжувати імунізацію населення, але з дотриманням фізичного дистанціювання, заходів профілактики та епідемічного контролю. Для цього, зокрема, необхідно: скласти графік вакцинацій, об’єднати імунізацію з іншими методами профілактики, які проводять у тій же віковій групі, за можливості – відокремити місця для вакцинації і зони очікування від лікувальних відділень. Залежно від можливостей установи ці заходи повинні проводитися в різний час доби або в різних місцях.
Як запевняє заступниця Генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмила Кривець, аби не зірвати кампанію з вакцинації в області, по завершенню суворих карантинних заходів медики складатимуть індивідуальний графік профілактичних щеплень, адже імунізація – питання національної безпеки, оскільки здоров’я українців, усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.