Як вакцинуватися проти COVID-19, якщо немає декларації із сімейним лікарем?
Це одне із запитань, з яким на обласну «гарячу» телефонну лінію щодо протидії коронавірусній інфекції (тел. 0 800 50 70 70) звертаються жителі Чернігівщини.
Роз’яснюємо та нагадуємо: в Україні розпочався 5-й етап вакцинації. Відтак всі охочі віком від 18 років можуть щепитись від COVID-19.
Декларація з сімейним лікарем для щеплення від COVID-19 не обов’язкова. Якщо людина не має декларації із сімейним лікарем, їй необхідно взяти із собою на щеплення паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Таким чином, пацієнт без декларації може щепитися у будь-якому пункті масової вакцинації, пункті щеплення або у складі робочого колективу від 50-ти людей, до якого приїде мобільна бригада. Також мобільна бригада має приїхати і до маломобільних громадян.
Звертаємо увагу, що усі вакцини, схвалені ВООЗ для екстреного застосування, потребують дводозного введення, окрім вакцини від Johnson&Johnson. Кожна людина, яка отримала першу дозу вакцини проти COVID-19, гарантовано отримає другу. Це стосується і пацієнтів без декларації.
Вакцинація для людини є безоплатною.
Дуже важливо, щоб дані про щеплення кожного пацієнта були коректно внесені до електронної системи охорони здоров’я. Ці дані можуть бути використані для створення міжнародного свідоцтва про вакцинацію чи ковідного сертифікату. Тож пацієнтам потрібно звертати увагу, на те, щоб медичні працівники своєчасно вносили дані про проведене щеплення до електронної системи охорони здоров’я. У разі, коли людина має отримати сертифікат про щеплення, а дані про введення першої дози у базі відсутні, цією проблемою повинні перейматися сімейні лікарі або працівники реєстратури медичного закладу.