«Швидка» очікує на поповнення
Алгоритмами реформування вторинної та третинної ланок надання медичної допомоги населенню України передбачено забезпечення екстрених служб новими автомобілями. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я, посилаючись на заяву очільника відомства Максима Степанова, який на своєму черговому брифінгу повідомив: до кінця року буде закуплено 400 автомобілів екстреної медичної допомоги, які будуть розподілені по регіонах. Крім того, з державного бюджету на зміцнення матеріально-технічної бази цих закладів та підвищення заробітної плати медикам планується додатково виділити 1,26 млрд грн. Таким чином кошти допоможуть наблизити надання екстреної медичної допомоги до європейських стандартів. Максим Степанов зауважує: нині в Україні потреба у нових сучасних автомобілях, обладнаних всім необхідним для ефективного надання екстреної та невідкладної медичної допомоги, становить 1800 одиниць.
Таку інформацію схвально сприйняли співробітники КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЧОР, адже, за словами заступниці Генерального директора закладу Валентини Луценко, нині зі 102 наявних автомобілів майже 80 потребують оновлення. «Більша частина нашого автопарку вичерпала свій технічний та моральний ресурси. І це при тому, що, зважаючи на кількість населення Чернігівщини, наш центр загалом повинен мати 124 автомобіля», – зауважила Валентина Луценко.
Відтак, медики закладу сподіваються, що наміри профільного міністерства будуть реалізовані та допоможуть зміцнити важливу ланку збереження здоров’я жителів Чернігівщини.
Довідково: Для надання екстреної медичної допомоги в Чернігівській області створено КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради у складі якого сформовано: 3 відділення екстреної (швидкої) медичної допомоги, 22 відділи медицини катастроф та 21 пункт постійного базування бригад при відділах медицини катастроф.
Основне завдання служби екстреної медичної допомоги – постійна готовність до надання екстреної медичної допомоги, оперативне та цілодобове реагування на виклики екстреної медичної допомоги, доступність та безоплатність екстреної медичної допомоги, її своєчасність, якість та пріоритетність, регіональна екстериторіальність, послідовність та безперервність надання екстреної медичної допомоги, а також її відповідність єдиним вимогам.
У Центрі зареєстровано 98 бригад екстреної медичної допомоги – 36 лікарських та 62 фельдшерських.
До складу лікарських бригад входить одна спеціалізована психіатрична бригада, яка базується у Чернігівському відділені екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Центрі сформовано 21 бригада постійної готовності І (першої) черги та силами ЛПЗ обласного підпорядкування створено 16 бригад постійної готовності ІІ (другої) черги.