У Чернігівському пологовому будинку батьки «поспішайок» отримали подарунки від Асоціації батьків передчасно народжених дітей України «Ранні пташки».
Листопад – місяць, коли у світі привертають увагу до проблеми передчасно народжених дітей, а відтак – ранніх пологів, в результаті яких на світ з’являються недоношені малята.
Останніми роками показники народжуваності в Україні знижуються, але частка передчасно народжених дітей залишається стабільною та складає 5,8% від загально числа новонароджених (по Чернігівській області – 5,6%).
«Загалом недоношені діти – не така вже і унікальна подія. Так в нашому закладі народжується 5,7% немовлят, які за тих чи інших причин «поспішили» з’явитися на світ, – повідомив генеральний директор КНП «Пологовий будинок» ЧМР Василь Гусак. – Всі вони одразу потрапляють до відділення інтенсивної терапії новонароджених та передчасно народжених немовлят, де є все необхідне для підтримки їх життя. У відділенні, яким завідує лікар вищої категорії Олександр Гошко, висококваліфіковані фахівці цілодобово контролюють та відповідно корегують дотримання нормальної температури тіла у дитини, стабілізують функцію дихання, забезпечують оптимальне вигодовування, запобігають розвитку інфекцій».
Передчасно народжені діти, після отриманого лікування з відділення інтенсивної терапії новонароджених, переводяться у відділення новонароджених. «В нашому відділенні «поспішайки» знаходяться цілодобово разом з мамою та на грудному вигодовуванні, – продовжила завідувачка відділення Людмила Дудко. – Дуже важливо, щоб дитина перебувала поряд з матір’ю, тому що саме так формується психоемоційний зв’язок між ними та поліпшується стан».
Спільна професійна, відповідальна та ефективна праця медичних працівників, участь батьків у виходжуванні передчасно народжених дітей, а також можливості сучасного високотехнологічного оснащення дають позитивні результати. Наразі виживають 91% немовлят з масою менше 1500 грамів, 98% – з масою до 2500 грамі. Саме велика, любов, натхнення, бажання медичних працівників зробити життя «поспішайок» здоровим, довгим та щасливим допомагає досягти таких значних успіхів, враховуючи те, що в минулому столітті виживало біля 70% передчасно народжених дітей.