Ситуація на грип та ГРВІ в області
25 січня під головуванням заступника начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Пуліна відбулося чергове засідання оперативного штабу, на якому обговорювалася ситуація щодо поширеності грипу та ГРВІ в області, уточнені маршрути госпіталізації вагітних з тяжким перебігом хвороби, стан готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, стан забезпеченості препаратами для лікування грипу та ГРВІ, проведення вірусологічних обстежень, обслуговування викликів від жителів м. Чернігова бригадами ЛПЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та проведення превентивних заходів щодо поширення захворюваності в області.
В.о. заступника директора, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» Артем Ярошенко повідомив, що за 04 тиждень 2019 року в області захворіло 7833 особи, з них 3697 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 16,9%. Госпіталізовано 419 осіб, з них 197 дітей (47,0%). По м. Чернігову захворіло 2383 особи, з них – 1077дітей, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 25,2%. Госпіталізовано 140 осіб, з них 47 дітей (33,6%).
«За звітній тиждень перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано у Варвинському, Прилуцькому, Городнянському, Сновському, Корюківському, Срібнянському, Менському районах та м. Прилуки. З початку епідсезону 2018-2019 рр. вірусологічною лабораторією досліджено біологічний матеріал від 98 хворих жителів області на ГРВІ, підозру на грип, з них у 64 хворих виділено віруси грипу», – зазначив Артем Ярошенко.
Заступник начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Ольга Малець поінформувала присутніх, що за останній тиждень у місті захворіли 2383 чернігівці, з них 1077 (45%) дітей. Це нижче рівня епідемічного порогу на 24,65%. Загалом же показник захворюваності у порівнянні з минулим тижнем зменшився на 29,7% за рахунок зниження на 25,2% захворювань серед дорослих та на 34,6% серед дітей. На засіданні міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювання на грип та ГРВІ на території міста прийнято рішення відновити навчальний процес в освітніх закладах Чернігова з 28 січня.
Лікарі нагадують: особливого значення, на який вірус грипу захворіла людина, немає. Є лише деяка відмінність у протіканні симптомів. Втім, лікування та профілактика практично схожі, а головне – не поширювати збудника серед людей.
Для запобігання захворювання на грип та застуду актуальним залишається профілактична вакцинація. Щеплення можна здійснювати у будь-якому віці. Також слід пам’ятати, що упереджують поширення повітряно-крапельної інфекції уникнення місць скупчення людей, миття рук, провітрювання приміщень та вживання продуктів, багатих на вітаміни та мінеральні речовини. При перших ознаках захворювання необхідно звертатися до лікаря.