Про посилення оперативного реагування на виклики, спричинені зростанням захворюваності на COVID-19, йшлося 2 вересня на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За інформацією офіційного сайту Чернігівської облдержадміністрації, зростання випадків захворювання на COVID-19 вимагає термінових дієвих рішень. На цьому наголосив голова ОДА В’ячеслав Чаус, зазначивши: «Кількість хворих щоденно збільшується. Дельта-штам COVID впевнено поширюється Чернігівщиною. Зростає динаміка госпіталізацією, а темпи імунізації залишають бажати кращого. Вони вкрай низькі та недостатні, щоб створити колективний імунітет: в області щеплено 31,4% населення, з яких лише 13,4% – другою дозою».
Як запобігти поширенню коронавірусної інфекції та обійти нову хвилю COVID-19 вирішували представники всіх профільних установ та організацій області.
Так, за інформацією заступника генерального директора обласного центру МОЗ України Богдана Куліцького, захворюваність на COVID-19 за останні два тижні зросла майже вдвічі. Має місце тенденція до збільшення кількості госпіталізованих. Якщо наразі середній показник за день становить – 38 осіб, то через тиждень він може сягнути 80.
Вирішували на нараді і питання забезпечення військкоматів швидкими тестами до старту призову. Як повідомив військовий комісар обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олег Гончарук, до лав Збройних Сил України планують призвати 467 юнаків, які без винятку підлягають тестуванню. Тому В’ячеслав Чаус дав невідкладне доручення вирішити це питання, щоб призивна компанія пройшла без порушень і затримок.
Не менш важливим є питання роботи навчальних закладів області та вакцинації освітян. За словами Миколи Конопацького щодня спостерігається зростання кількості вакцинованих. Наразі це 45% освітян, які щеплені першою дозою.
В’ячеслав Чаус наголосив на посиленні роз’яснювальної роботи серед працівників освіти та на великих підприємствах. Адже для них відсоток щеплених не лише додатковий захист, а ще й можливість працювати під час жорсткого карантину.
«Також наголошую на контролі місць скупчення людей та дотриманні санітарних норм зокрема у приміщеннях, де проводять тренінги, конференції та інші зібрання. Вкотре повторюю: формула, що здатна врятувати життя: вакцинація – маска – дистанція», – зазначив очільник ОДА.
Також на комісії порушувалося питання забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації в області. За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрія Павлішена, Чернігівщина увійшла до переліку 8 кращих областей, де за поточний рік не зареєстровано жодних спалахів кишкових інфекцій. Проте поодинокі випадки все ж траплялися. Це дитячий садок № 2 «ТЕРЕМОК» м. Борзна, де захворіли 4 дитини, Феськівський дитячий садок «ВЕСЕЛКА» Менської міської ради (4 дитини) та дитячий садок № 74 у Чернігові, де захворіли 3 дитини.
«Окрім того, актуальною проблемою залишається захворюваність населення на ботулізм. В області зареєстровано 9 випадків захворювання, з яких 3 – летальні», – зазначив Юрій Павлішен.
З огляду на таку невтішну статистику В’ячеслав Чаус акцентував на важливості контролю дотримання вимог санітарного законодавства під час організації харчування, медичного забезпечення, за станом об’єктів водопостачання та водовідведення, водопровідної та каналізаційної мереж.