Про головні аспекти процесу децентралізаційної реформи в регіоні йшлося 21 січня на нараді у Чернігівській облдержадміністрації. Говорили, зокрема, і про подальшу долю медичних закладів.
Нарада проходила під головуванням в.о. голови ОДА Олександра Савченка за участі голови обласної ради Олени Дмитренко, начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша, інших керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, очільників органів місцевого самоврядування.
Зокрема, зазначалося: на Чернігівщині триває процес реалізації реформи адміністративно-територіального устрою. Через це виникають певні виклики, пов’язані з упорядкуванням системи місцевого самоврядування, виконавчої влади, освітянської та медичної галузі, що потребують виваженого ставлення до їхнього розв’язання.
Так, за інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, учасники наради обговорили ряд питань щодо припинення діяльності юридичних осіб, які не є структурними підрозділами РДА, але були утворені ними та повністю або частково фінансувалися за кошти районного бюджету. Також йшлося про передачу у комунальну власність територіальних громад об’єктів спільної власності районів. Зокрема, на сьогодні понад 90% таких об’єктів уже прийняті на баланс територіальних громад. Проте нині не передані у комунальну власність вісім закладів охорони здоров’я, з них п’ять центральних районних лікарень (Ніжинська, Носівська, Прилуцька, Чернігівська, Козелецька) та три центри первинної медико-санітарної допомоги (Прилуцький, Чернігівський, Козелецький).
Відтак Олександр Савченко зазначив: «Питання передачі майна районів у комунальну власність ОТГ ми маємо вирішити у найкоротші терміни. Ми повинні дбати про жителів регіону, вони мають і надалі отримувати якісні освітні, медичні, культурні, адміністративні та інші послуги. Важливо розуміти, що відбувається не лише передача юридичної особи, а майна та персоналу».