Нові пакети для осіб із хронічними захворюваннями нирок.
З 1 липня пацієнти з хронічними захворюваннями нирок отримуватимуть гарантовану медичну допомогу за новими пакетами.
Один з ключових акцентів в «Програмі медичних гарантій 2021» – наближення медичної допомоги до пацієнта, що дозволяє їй стати доступнішою, якіснішою та безпечнішою.
За статистикою Міністерства охорони здоров’я України, протягом минулого року кількість пацієнтів, які потребують перитонеального діалізу, зросла майже майже на 10 %. Перитонеальний діаліз – це життєво необхідна для них процедура. Також дослідження останніх років вказують на вищі показники виживаності в перші 2-3 роки лікування у пацієнтів, які отримують перитонеальний діаліз в якості першого виду замісної ниркової терапії.
Загалом перитонеальний діаліз технічно простий і безпечний, а також найдешевший та достатньо ефективний метод діалізу у пацієнтів. Клінічною перевагою перитонеального діалізу є триваліше, порівняно з гемодіалізом, збереження залишкової функції нирок у пацієнтів з хронічною хворобою нирок. Також спостерігаються переваги цього методу і для людей з пересадженою ниркою.
Відтак на лікування методом перитонеального діалізу за «Програмою медичних гарантій-2021» закладено понад 168 млн грн. Тариф на медичні послуги за цим пакетом, визначається як капітаційна ставка за одного пацієнта на день та становить 806 гривень за проведення постійного перитонеального діалізу, та 1384 гривні за проведення апаратного перитонеального діалізу.
Впровадження цього нового пакету сприятиме пацієнторієнтованості та сімейноорієнтованості на спеціалізованиу рівні. Та значно поліпшить якість та ефективність медичних послуг для українських пацієнтів.
Додамо : за інформацією лікарів відділення нефрології та гемодіалізу КНП «Чернігівська обласна лікарня», нині перитонеального діалізу потребують 12 жителів області.