На черговому засіданні оперативного штабу в Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації, яке відбулося 01 лютого, обговорювалася ситуація щодо поширеності грипу та ГРВІ в області
Голова штабу, заступник начальника Управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін повідомив, що за 05 тиждень 2019 року в області захворіло 6935 осіб, з них 3630 дітей, показник захворюваності нижче епідпорогу на 31,2%. Госпіталізовано 306 осіб, з них 179 дітей (58,5%). За цей період перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано у Н.- Сіверському, Прилуцькому, Варвинському, Сновському, Корюківському районах та в м. Прилуки.
По м. Чернігову захворіло 1876 осіб, з них – 892 дитини, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 36,4%. Госпіталізовано 72 особи, з них – 35 дітей (48,6%).
З початку епідсезону від грипу померло 11 осіб (по 1 випадку у Бахмацькому, Городнянському, Менському, Семенівському районах, 2 випадки у Борзнянському районі та 5 випадків у м. Чернігів).
В.о. заступника директора, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» Артем Ярошенко доповів, що з початку епідсезону 2018-2019 років вірусологічною лабораторією досліджено біологічний матеріал від 113 хворих жителів області на ГРВІ, підозру на грип, з них у 73 хворих виділено віруси грипу.
Стан захворюваності на грип та ГРВІ в області, роботи лікувально-профілактичних закладів в епідемічний період та забезпеченості препаратами для лікування грипу та ГРВІ продовжує перебувати на постійному контролі Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.
Медики розповідають, що невластиве для зими потепління є сприятливим середовищем для розмноження мікроорганізмів. Іноді люди, дивлячись на оманливе тепло, перемерзають, або потіють. Як результат – застуда. Отже, бережіть себе та дотримуйтесь правил гігієни, а саме: ретельно мийте руки з милом, уникайте відвідування місць великого скупчення людей, не чіпайте брудними руками очей, носа і рота.
Щоб не захворіти на грип, можна зробити щеплення. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, який вас огляне, визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспортування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга. Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби.