Національна Служба здоров’я України повідомляє про внесення до електронної системи 100-мільйонного медичного запису.
Так завдяки електронним інструментам у системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), значно посилено рівень доступу до приватних медичних даних пацієнтів. Відкрита статистика ведення електронних медичних записів в ЕСОЗ дозволяє власникам та керівникам закладів охорони здоров’я бачити реальну картину щодо попиту на відповідних лікарів та обстеження. Достовірні електронні дані сприяють розвитку конкурентоспроможного середовища на медичному ринку.
Водночас НСЗУ позиціонує низку перспективних напрямів у галузі ЕСОЗ на 2021 рік, серед яких впровадження електронного лікарняного – сервіс дозволить позбутися паперової роботи з оформлення листка непрацездатності як для пацієнта, так і для лікаря з роботодавцем. Крім того, модуль «Електронний план лікування» допоможе лікарю зробити всі необхідні призначення та полегшить контроль за виконанням цих призначень. Також заплановано роботу «Електронного кабінету пацієнта», що дозволить пацієнту бачити власну електронну медичну картку, подавати декларації онлайн, надавати доступ до власних даних. Передбачено запровадження і модуля чутливих даних, який забезпечить ведення електронних медичних записів за такими нозологіями, як ВІЛ/СНІД та розлади психіки. Реалізація цього модулю відбуватиметься за участі проектів CDC та фонду «100% життя». На наступний рік заплановано введення в дію модулів програми реімбурсації. Цей функціонал буде запущено у разі розширення програми «Доступні ліки». Препарати інсуліну та нецукрового діабету, а також лікарські засоби для людей з розладами психіки та поведінки пацієнти зможуть отримувати за електронним рецептом.
Також наступного року заплановане подальше вдосконалювання та розширення функціоналу верифікації даних, безпеки та надійності даних для виявлення та запобігання шахрайським діям у системі, корупції та контролю за ефективним витрачанням бюджетних коштів.