Найближчим часом на Чернігівщині розпочнеться вакцинація проти COVID-19
Чернігівська область, як і вся Україна наблизилася до початку кампанії з вакцинації проти коронавірусної хвороби. Вакцина має надійти у другій половині лютого. Який препарат очікує Чернігівщина та скільки буде вакциновано мешканців області на першому етапі, розповів начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
«Найближчим часом в Україну надійде вакцина по програмі COVAX. Її розробила німецька біотехнологічна компанія BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Це новітня розробка, яка належить до групи мРНК-вакцин. Тобто в організм вводять певний генетичний код, який змушує власний організм продукувати білок подібний до коронавірусу. Натомість організм відповідає виробленням захисних антитіл проти коронавірусу. Отже, вакцина мотивує організм виробляти захисні антитіла до корона вірусу. Особливістю вакцини є те, що вона може тривало зберігатися при температурі мінус 80°C. Тому на рівні держави прийнято рішення, що вакцина в замороженому вигляді буде зберігатись централізовано в Києві, далі компанії розвозитимуть вакцину в регіони. У медиків буде 5 діб для того, щоб зберігати її при температурі від +2 до +8°C, аби препарат не втратив своїх властивостей. Відтак, щоб вакцинація пройшла максимально ефективно, вакцина буде надходити партіями. Одну використали – привезли наступну. Загалом кожна людина повинна отримати дві дози вакцини. З інтервалом мінімум 3 тижні, максимум – 4 тижні. І логістично вакцина буде розподілятись так, щоб людина, яка провакцинувалась і отримала одну дозу, наступну отримала того ж виробника.
Оскільки неможливо одразу провакцинувати все населення, вакцинація розбита на етапи, розроблена дорожня карта процесу. На першому етапі заплановано вакцинувати більше 5000 осіб, які потребують захисту в першу чергу – медики, працівники спецзакладів», – зазначив Петро Гармаш.
Відтак на Чернігівщині створено шість мобільних бригад, які на першому етапі будуть проводити щеплення. На другому етапі будуть створені спеціальні пункти щеплення при поліклініках та лікарнях.