Людям зі слабким імунітетом слід бути особливо обережними під час пандемії COVID-19.
Медики всього світу вивчають коронавірусну інфекцію та її вплив на організм людини. І хоча у цьому захворюванні є безліч «білих плям», багато чого щодо причин зараження та наслідків хвороби вже вдалося з’ясувати.
Наприклад, як зазначила виданню «ЧеЛайн» чернігівський лікар-пульмонолог Марина Єрецька, COVID-19 – доволі тяжке захворювання і у різних людей, залежно від стану імунітету, воно протікає по-різному. Якщо наявні хронічні захворювання, то насамперед уражаються хворі органи і системи. Але є й стандартні посткоронавірусні відчуття. Може спостерігатися серцебиття, швидка втомлюваність, слабкість, задишка. Багато що залежить від перебігу захворювання та стану імунітету. Відновлення триває від кількох тижнів до трьох-чотирьох місяців. При цьому людина вже не є носієм вірусу і перестає бути заразною приблизно днів через 10. Тоді минає пік заразності. Проте прояви хвороби можуть тривати й надалі».
Також лікар радять людям, які перенесли COVID-19, не втрачати пильності, адже хвороба може повертатися. «Берегтися в будь-якому випадку потрібно, оскільки імунітет непостійний і зберігається від одного до 5-6 місяців. Уже в Чернігові є випадки повторного зараження. Більш того, характер перебігу хвороби у випадку повторного зараження може бути не менш складний, ніж першого разу. Загалом же людям, які перехворіли, варто бути обережними, адже ослаблений імунітет може стати вхідними воротами для проникнення в організм інших вірусів чи бактерій», – зауважує пульмонолог.
Крім того, враховуючи паралельне з коронавірусом поширення захворюваності на грип, поєднання цих двох інфекцій здатне завдати організму ще більшої шкоди і призвести до вкрай небажаних наслідків. І якщо поки вакцини проти коронавірусу в Україні немає, то щеплення проти грипу може значною мірою убезпечити людей від зараження. І великою мірою це стосується тих, хто через хронічні хвороби має слабкий імунітет.