Коронавірус і пологи
Пандемія COVID-19 не могла не внести суттєві корективи у надання родопомічної допомоги жінкам Чернігівщини. Так у спеціалізованих відділеннях та пологових будинках області дотриманню правил протиепідемічної безпеки, а відтак і протидії поширенню коронавірусної інфекції приділяється особлива увага.
Зокрема, як зазначає Генеральний директор КНП «Чернігівський пологовий будинок» Василь Гусак, протягом нинішнього року у закладі народили дев’ять жінок з підозрою або зі встановленим діагнозом «коронавірусна інфекція», семеро з яких – мешканки сільської місцевості.
«Всі мами народили благополучно здорових діточок. Народжених немовлят ми дозволяємо одразу прикладати до грудей навіть якщо мати має це захворювання, адже, як відомо, через материнське молоко COVID-19 не передається. Звісно, що мати постійно повинна знаходитися у масці, дотримуватися правил особистої гігієни. Крім того, таким жінкам ми приділяємо особливу увагу у плані дезінфекції місця її перебування, догляду за нею з боку лікарів, вислуховування її можливих скарг на самопочуття, а також обмежуємо її спілкування із іншими породіллями та відвідувачами. Зрозуміло, що у випадку захворювання ні про які партнерські пологи не йдеться.
У нашому закладі у постійній готовності перебувають спеціалізовані ковідні бригади, члени яких обстежені на ковід, мають спеціальні захисні костюми і все необхідне для безпечного контакту із мамою та її дитиною. Як тільки така жінка народжує, біля неї постійно протягом, наприклад, трьох днів перебувають члени бригади. Зі свого боку адміністрація закладу бере на себе зобов’язання годувати бригаду і таке інше. Тобто, цей процес у пологовому будинку вже відпрацьований – жінка народжує у спеціальній залі із підведеним киснем та іншою апаратурою. Зала має окремий вхід з вулиці і про прибуття породіллі нас попереджають заздалегідь. Крім того, для таких жінок передбачено і окрему операційну, в якій є можливість здійснювати оперативні втручання та проводити родопоміч шляхом кесаревого розтину.
Таким чином, пологовий будинок аж ніяк не може бути джерелом поширення коронавірусної інфекції, про що свідчить той факт, що під час допомоги при пологах ковідпозитивним жінкам жоден із наших співробітників не заразився», – запевняє Василь Гусак.