З 11 по 17 березня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній тиждень глаукоми.
Вже понад 20 років Всесвітня Асоціація глаукоми щорічно проводить заходи, покликані покращити інформованість суспільства про загрозливу для зору людини хворобу – глаукому.
В передній частині очного яблука здорового ока циркулює прозора рідина (не має відношення до сльозної рідини). Для збереження своєї форми, виконання функцій, підтримки постійного внутрішноочного тиску око постійно виробляє невелику кількість рідини, стільки ж видаляється у потік крові через крихітні дренажні канали. А от при глаукомі рідина не проходить належним чином дренажну систему, відтак тиск в оці збільшується, спричиняючи пошкодження волокон зорового нерву.
Відтак глаукома – надзвичайно серйозний розлад зору, що може привести до сліпоти, якщо не лікувати його на ранніх стадіях. Зазвичай початок хвороби безсимптомний. Без належного та своєчасного лікування поле зору поступово звужується аж до «тунельного зору». З часом хвороба прогресує і людина може повністю втратити зір. На жаль, половина пацієнтів з глаукомою не знають про свою хворобу і звертаються до лікаря із запізненням, коли значна частина зорового нерву вже ушкоджена. А зір, втрачений при глаукомі, не відновлюється.
Як зазначає завідувачка Центру мікрохірургії ока КНП «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Биховець, профілактика глаукоми вміщує регулярні перевірки очей на предмет вимірювання внутрішньоочного тиску. Особливо це необхідно людям після 40 років та таким, що мають родичів, які живуть із глаукомою. Лікування глаукоми на ранній стадії достатньо ефективне і, як правило, включає використання очних крапель. Хірургічне втручання також може призупинити розвиток захворювання. Якщо діагноз встановлено своєчасно, то в разі призначеного лікування можливе повне відновлення зору. Процедура вимірювання внутрішньоочного тиску нескладна, вона виконується у кабінетах лікарів-офтальмологів.
До 10 березня в поліклінічному консультативно-діагностичному відділенні Обласної лікарні триває Місячник раннього виявлення глаукоми – будь-хто за попереднім записом без направлення може звернутися до офтальмологічного кабінету задля вимірювання внутрішньоочного тиску, консультацій та можливого направлення на лікування.
Не зволікайте, адже попередити захворювання простіше, ніж його лікувати у подальшому.