Вакцинація – єдиний ефективний метод уникнення захворювання на кір
Наприкінці минулого року в Україну прибула чергова партія (363 тисячі доз) вакцин «Пріорикс» бельгійського виробництва, що використовується для профілактики кору, паротиту та краснухи. Вакцина розподіляється по регіонах. Загалом нині в державі знаходиться понад 1,7 мільйонів доз цієї вакцини. Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України, щеплення можна отримати безкоштовно у державних закладах охорони здоров’я чи приватних клініках, які уклали договір з Національною службою здоров’я України. Відтак, за даними Міністерства, протягом 2019 року на кір в Україні захворіли понад 57 тисяч людей, а з 2017 року внаслідок хвороби померла 41 людина, зокрема 25 дітей.
На Чернігівщині, згідно з інформацією ДУ «Обласний лабораторний центр МОЗ України», з початку епідемічного підйому захворюваності на кір (листопад 2017 року), зареєстровано 1206 випадків захворювання (підозри) на кір. Випадки хвороби зафіксовано в 17 районах та 3 містах області, серед захворілих 736 дорослих та 470 дітей. Госпіталізовано 871 особу. Протягом 2019 року на кір захворіло 668 осіб, серед яких 429 дорослих та 239 дітей. Госпіталізовано 489 осіб, зареєстровано 19 спалахів інфекції. Близько 60% хворих не мали щеплень проти кору.
Водночас заступниця Генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмила Кривець зазначає, що планова вакцинація проти кору – єдиний дійовий метод профілактики захворювання. «Нині в області є достатня кількість вакцини проти кору, паротиту та краснухи. Відповідно до оновленого Національного календаря профілактичних щеплень, перша доза вакцини в водиться у 12 місяців, друга доза – у шість років, згодом ревакцинація здійснюється кожні 10 років. Для щеплення батькам дітей слід звертатися до педіатра, з яким укладено декларацію, дорослим – до дільничного терапевта чи свого сімейного лікаря. Не слід уникати щеплень, адже кір – серйозне захворювання, що характеризується важким протіканням, високою контагіозністю та має схильність до появи численних ускладнень», – зазначила Людмила Кривець.
Також Людмила Кривець наголосила: нині в області достатньо вакцин і для профілактики інших інфекційних захворювань, які передбачені Національним календарем профілактичних щеплень.