26 жовтня відбулося онлайн-обговорення питання щодо впровадження сучасних заходів з інфекційного контролю туберкульозу у медичних закладах Чернігівської області, зокрема, загальної мережі.
В обговоренні взяли участь провідні фахівці КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» та проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацію РАТН.
Цьому передувала така робота: у серпні 2020 фахівці проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» ініціювали проведення анкетування з питань інфекційного контролю, у якому взяли участь 160 медичних працівників області. За результатами анкетування координатор проекту Тамара Іваненко, консультант Ігор Райхерт представили детальний аналіз, який показав недостатній рівень знань і досвіду персоналу.
Генеральний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун окреслив бар’єри щодо впровадження інфекційного контролю ТБ в області та визначив шляхи їх подолання, наголосивши, зокрема, на ролі територіальних громад у профілактичних заходах.
Учасники зустрічі дійшли спільної думки щодо необхідності розробки Дорожньої карти з покращення якості інфекційного контролю в області, модель якої представила консультант проекту Галина Дараган.
Питання, яке обговорювалося, набуло нагального значення саме зараз, у період кардинальних організаційних змін у фтизіатричній службі, децентралізації послуг, передачі багатьох функцій, зокрема, із діагностики і лікування туберкульозу сімейним лікарям.