19 листопада відбулася робоча онлайн-зустріч партнерів з протидії туберкульозу за участі фахівців КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб», проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», БО «Чернігівська МЕРЕЖА», сімейних лікарів Центрів ПМСД та фтизіатрів ЦРЛ Ріпкинського, Сновського, Чернігівського, Куликівського, Козелецького, Бобровицького районів.
Обговорювалися нагальні питання щодо необхідності активного виявляння туберкульозу (захворюваність в області знизилася на 25%) і організації амбулаторного лікування хворих за місцем проживання та їх соціального супроводу, які гостро постали в умовах реформування системи охорони здоров’я та пандемії COVID-19.
Зустріч розпочав генеральний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун, який наголосив на змінах у структурі закладу, децентралізації послуги, організаційних питаннях щодо амбулаторного лікування туберкульозу на рівні територіальних медичних закладів Чернігівської області.
Розмову продовжила Жанна Карпенко, медичний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб», експерт з фтизіатрії УОЗ Чернігівської ОДА, яка представила результати амбулаторного лікування хворих на туберкульоз, визначила шляхи їх покращання, наголосила на високій ролі сімейних лікарів у виявлянні туберкульозу, роботі із контактними особами, використанні сучасних методів діагностики.
Наталя Гуня, завідувачка відділу медичної статистики та забезпечення функціонування медичних інформаційних систем закладу детально проаналізувала епідемічну ситуацію на туберкульоз, визначила ключові виклики і прогалини по кожному із вищеперерахованих районах області.
Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко проінформувала учасників про практичні кроки, які будуть здійснюватися по наданню медико-соціального та психологічного супроводу хворих на туберкульоз у районах області, шляхах співпраці соціальних працівників із сімейними лікарями.
Онлайн-зустріч відбулася за технічного сприяння проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацію РАТН. Команда проекту активно долучилася до відпрацювання разом із фахівцями дій по виявлянню туберкульозу та амбулаторному лікуванню, вирішення питань транспортування біоматеріалів до діагностичних лабораторій тощо. Відтак заступник директора Проекту, провідний фтизіатр Ольга Павлова надала конкретні рекомендації та поради сімейним лікарям та фтизіатрам, запропонувала всіляку допомогу проекту і підтримку ініціатив, спрямованих на протидію туберкульозу. Зустріч викликала інтерес та зацікавленість лікарів, адже заходи онлайн з актуальних питань протидії туберкульозу в умовах пандемії дають можливість продовжувати організаційну роботу на рівні області і вчасно реагувати на виклики сьогодення.