У закладах охорони здоров’я Чернігівщини запроваджуватимуть групи рівних
Сучасний метод безперервного професійного розвитку медичних фахівців – групи рівних – запровадять у закладах первинної медичної допомоги на Чернігівщині у межах Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги», що виконується за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Програму в області впроваджує БО «Фонд боротьби з раком».
Що таке групи рівних?
Групи рівних – це формат зустрічей рівних за посадою медичних працівників (лікарів, медсестер та медбратів, управлінців закладів охорони здоров’я) для спільного навчання. Такі заходи є майданчиком для обміну досвідом між колегами на умовах рівноправності, обговорення складних випадків зі щоденної практики, помилок і нових ідей, побудови робочого середовища з більшим рівнем взаємопідтримки.
Які переваги такого формату?
Серед основних переваг нового формату навчання:
- неформальна атмосфера і камерний формат навчання;
- спрощений доступ до навчання завдяки зручному місцю і часу для усіх учасників;
- практичний підхід до навчання (учасники обговорюють реальні випадки з їхньої практики);
- можливість отримати сертифікат для нарахування балів БПР;
- сприяння командотворенню;
- зниження рівня стресу і вигорання серед медичних працівників.
Як дізнатися про групи рівних більше та організувати такий формат навчання?
У межах Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» наступного тижня (16 травня 2024 року) відбудеться інформаційний вебінар для зацікавлених у впровадженні груп рівних закладів охорони здоров’я області. Згодом – онлайн-тренінги та установча зустріч для фасилітаторів груп рівних – медичних фахівців, які сприятимуть організації і проведенню груп рівних. Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» забезпечуватиме експертні консультації для проведення груп рівних в обраних закладах охорони здоров’я.
Якщо ви працюєте у закладі первинної медичної допомоги Чернігівської області та маєте намір запровадити такий формат зустрічей у своєму закладі, напишіть про це на електронну скриньку БО «Фонд боротьби з раком»: fightcancer.ua@gmail.com.