Про соціально небезпечні захворювання – в онлайн-режимі
17 лютого відбулася онлайн-зустріч фахівців КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» до Семенівського Центру ПМСД та Семенівської ЦМЛ з питань організації та управління системою послуг із ТБ, ТБ/ВІЛ. У заході взяли участь фахівці проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», члени БО «Чернігівська МЕРЕЖА».
Зустріч розпочав Генеральний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун, який наголосив на важливості амбулаторного лікування туберкульозу на рівні територіальних медичних закладів, ролі сімейних лікарів у співпраці із фтизіатрами, соціальними працівниками. У свою чергу Генеральний директор Семенівського Центру ПМСД Таіса Іваненко детально презентувала роботу сімейних лікарів закладу щодо виявлення туберкульозу, обстеження контактних осіб, супроводу лікування хворих на ТБ, а також кроки підготовки до отримання пакету НСЗУ «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні надання медичної допомоги» із 1 квітня 2021 року. Генеральний директор Семенівської ЦМЛ Світлана Расулова зупинилася на організації роботи закладу та внеску у протидію туберкульозу. Завідувачка відділу медичної статистики та забезпечення функціонування медичних інформаційних систем КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» Наталія Гуня детально проаналізувала епідемічну ситуацію на туберкульоз та визначила ключові виклики, що можуть з’явитися у подальшій роботі. Медичний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб», експерт з фтизіатрії УОЗ Чернігівської ОДА Жанна Карпенко на конкретних прикладах виявлення випадків туберкульозу визначила шляхи удосконалення роботи, зокрема, на базі використання лабораторних можливостей.
Відтак учасники зустрічі відзначили позитивні напрацювання Семенівського Центру ПМСД у підходах до проведення протитуберкульозних заходів, організації збору мокротиння, роботі у реєстрі ТБ щодо прийому протитуберкульозних препаратів та моніторингу лікування хворих на туберкульоз тощо.
Заступник директора проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», провідний фтизіатр Ольга Павлова у ході зустрічі надала конкретні практичні поради щодо виявлення ТБ на рівні ЦПМСД із урахуванням сучасних вимог та новітніх методів діагностики, запропонувала допомогу проекту та підтримку ініціатив, спрямованих на протидію поширення туберкульозу.
Отже, цим заходом запроваджено практику активного спілкування в онлайн-режимі із територіальними медичним закладами з питань туберкульозу в умовах пандемії COVID-19.
Захід відбувся за технічної підтримки проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацію РАТН.