На Чернігівщині реалізується проєкт, який передбачає покращення медичних послуг для віддалених громад області.
Відкритий воєнний напад росії на Україну призвів до критичної необхідності реагування на нові виклики, пов’язані із руйнуванням медичних закладів та сервісів, збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб та відтоком медичного персоналу.
З метою покращення доступу до медичних послуг жителів віддалених куточків області за підтримки USAID Ukraine стартувала ініціатива «Відновлення доступу до медичних послуг» проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ». Вона впроваджується в Талалаївській, Срібнянській та Варвинській громадах благодійною організацією «Чернігівська МЕРЕЖА» у співпраці з громадами та за підтримки Чернігівської ОВА, завдяки чому місцеві жителі зможуть отримати консультації сімейного лікаря, медичної сестри, психолога, соціального працівника. Надалі жителів консультуватимуть і лікарі вторинної ланки.
Разом з тим фахівці допоможуть підвищити рівень обізнаності жителів громади щодо психічного здоров’я та стосовно прав і способів запобігання гендерно-зумовленому та домашньому насильству шляхом проведення відповідної комунікаційної кампанії, скринінгів та консультацій.
23 січня мобільна медична команда здійснила свій перший виїзд у село Гнідинці Варвинської громади, 24 та 31 січня – в села Корінецьке та Красний Колядин Талалаївської ТГ, під час яких проконсультувано 21 та 26 жителів сіл відповідно.
Перші виїзди мобільної бригади показали, що місцевим жителям дуже потрібне спілкування, психологічна допомога, адже до медичних працівників зверталися люди різної вікової категорії, в тому числі, із підвищеною тривожністю та близькими до депресивних станів.
«Серед найпоширеніших потреб – вимірювання артеріального тиску, перевірка рівня цукру у крові та психосоціальна підтримка. Також люди просили виписати рецепт на придбання ліків. Загалом маємо позитивні враження і будемо раді продовжувати працювати в цьому напрямку», – говорять сімейні лікарі мобільної медичної команди Сергій Пільгун та Дмитро Журба.
В межах проєкту протягом 9 місяців, щотижня в громади будуть приїздити мобільні медичні команди: щовівторка – у Варвинську ТГ, щосереди – в Талалаївську ТГ, щочетверга – Срібнянську ТГ.