Медична допомога при інфаркті для українців, в тому числі і внутрішньо-переміщених осіб, покривається Програмою медичних гарантій.
Медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда покриває Програма медичних гарантій. Людина з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно. А в разі підтвердження діагнозу – повний спектр медичної допомоги також. За лікування інфаркту платить не пацієнт, а Національна служба здоров’я.
Серцевий напад, який триває понад 15-20 хвилин, може призвести до інфаркту міокарда. Це пошкодження серцевого м’яза через гостре порушення кровопостачання. Частина м’яза, до якої припиняє надходити кров, починає відмирати через 20-40 хвилин. Дуже важливо надати пацієнту своєчасну та кваліфіковану медичну допомогу. Тож потрібно одразу викликати швидку допомогу за номером 103 та максимально точно описати стан людини, якій потрібна допомога, та вказати точний час від початку нападу болю в грудях та його тривалість.
Яка допомога має бути надана безоплатно в межах пакету «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»?
В межах пакету безоплатним для пацієнта є наступні медичні послуги:
- первинний огляд лікарем, оцінка загального стану та життєво важливих функцій;
- екстрена діагностика для підтвердження пошкодження міокарда;
- безперервний моніторинг стану пацієнтів;
- проведення лабораторних (клінічний аналіз та біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз та ін.) досліджень в режимі 24/7;
- проведення інструментальних досліджень в режимі 24/7, в тому числі – ангіографічне дослідження коронарних судин;
- проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку в уражених коронарних артеріях серця, зокрема в інфаркт-залежній артерії;
- своєчасне знеболення та анестезіологічне забезпечення на всіх етапах діагностики та лікування;
- проведення консультацій лікарями інших спеціальностей, зокрема, телемедичних консультацій;
- цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд;
- надання медичної допомоги в умовах палати та/або відділення інтенсивної терапії;
- забезпечення ліками, зокрема, рентгенконтрастними засобами та медичними виробами для коронарографії, ангіопластики та стентування, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів;
- забезпечення ліками, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами;
- медична реабілітація в гострому періоді;
- харчування в стаціонарі.
Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакету «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 7).
Чи має пацієнт платити за екстрену ангіографію при підозрі на інфаркт і чи може в лікарні не бути потрібного обладнання?
Ні. Проведення ангіографічного дослідження коронарних судин передбачено пакетом «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Ангіографічне дослідження є надзвичайно точним діагностичним методом. При підозрі на гострий інфаркт міокарда за допомогою ангіографії лікарі зможуть оперативно визначити, у якій судині пацієнта порушений кровообіг, і за потреби провести процедуру встановлення стенту.
Національна служба здоров’я уклала договори на надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда лише з тими лікарнями, які мають ангіограф.
В яких лікарнях пацієнти можуть отримати якісну та безоплатну медичну допомогу у випадку гострого інфаркту міокарда?
В тих медичних закладах, які мають договір з НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Це гарантія того, що там є необхідний медичний персонал і обладнання, а також можливість провести екстрену катетеризацію коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку як мінімум в інфаркт-залежній артерії.
Безоплатна медична допомога при гострому інфаркті міокарда надається у 74-х лікарнях країни. Побачити їх можна на дашборді НСЗУ «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», обравши групу послуг «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Перейдіть на карту надавачів медичної допомоги і наберіть «інфаркт» у фільтрі «Група послуг». Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор допоможе знайти найближчий заклад. Або надасть інформацію, чи має лікарня, в яку пацієнта привезла швидка, договір з НСЗУ на лікування інфаркту.
Зверніть увагу, електронне направлення пацієнтам із підозрою на інфаркт не потрібно.