Медики області ділилися «воєнним» досвідом з балтійськими колегами та управлінцями
Вчора Чернігівщину відвідала потужна делегація країн Балтії. У її складі – медичні фахівці та профільні управлінці. В межах діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва вони зустрілися з місцевими лікарями, аби ознайомитися з їхньою роботою під час активних бойових дій.
«Партнерські відносили з усіма країнами Балтії ми посилили ще під час економічного форуму у 2021 році. На жаль, зараз акценти співпраці змістилися, адже всі сили спрямовуємо на боротьбу з тероризмом, перемога над яким не можлива без підтримки всього цивілізованого світу. Дякую країнам Балтії за допомогу, зокрема, Латвії, яка підставила своє плече з перших днів повномасштабної війни, – зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус. – Ця різнопланова підтримка не оминула і медичні заклади, лікарі яких можуть поділитися своїм унікальним досвідом. На жаль, ним треба ділитися з усіма сусідами росії. Бо терорист ніколи не зупиняється».
У тому, що досвід Чернігівської області потрібно вивчати та імплементувати, переконаний заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін. Серед місцевих ноу-хау — від ефективного надання допомоги в неналежних умовах без потрібних медикаментів до прийняття ефективних управлінських рішень, що забезпечили функціонування системи в надскладний період (зокрема за браку кадрів та ускладненої логістики). Як зазначив урядовець, область не допустила суттєвих епідемічних ускладнень. Ефективно спрацювала і судово-медична експертиза, яка наразі є однією з найкращих в деокупованих регіонах країни.
Під час обговорення делегати цікавилися загальними засадами влаштування медичної галузі, сучасними викликами та особливостями роботи під час бойових дій, організацією надання медичної допомоги на місцях, формуванням запасів крові тощо. У ході робочого візиту вони відвідали низку провідних медзакладів області та поспілкувалися з їхніми колективами.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.