Колоректальний рак: звертаємо увагу на важливість його скринінгу!
Колоректальний рак – це злоякісні новоутворення товстого кишківника або прямої кишки. Зараз він є одним із найпоширеніших видів раку у світі та в Україні загалом.
Загроза у тому, що рак кишківника зазвичай на початку має безсимптомний перебіг. Тож, людина не знає про хворобу саме тоді, коли у неї є найвищі шанси на одужання. Поява симптомів зазвичай означає, що пухлина вже становить серйозну загрозу життю
Тому розповідаємо, що варто знати про скринінг колоректального раку
Найефективнішим методом виявлення раку кишківника є колоноскопія. Це – процедура, під час якої лікар-ендоскопіст оглядає слизову оболонку товстої та прямої кишки. Колоноскоп, прилад, яким проводять діагностику, виявляє навіть найменші зміни та аномалії.
До слова, багато хто вважає, що колоноскопія – це боляче, тому через страх не робить цю процедуру. Утім у наш час колоноскопію роблять із використанням седації (медикаментозного сну).
Кожен українець та українка може скористатися цією послугою безоплатно. Варто лише мати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. У разі наявності показів, лікар скерує на обстеження.
Далі оберіть медичний заклад та запишіться на обстеження. Щоб дізнатись про найближчий заклад, в якому можна пройти колоноскопію безоплатно, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Отримані результати надайте своєму лікарю, аби він зорієнтував щодо подальших дій.
Важливо знати: під час проходження колоноскопії пацієнтам безоплатно гарантується також консультація лікаря перед обстеженням та аналіз проведених раніше досліджень (за наявності), місцева або загальна анестезія, а також консультація анестезіолога, опис результатів, надання рекомендацій щодо наступного дослідження, направлення для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
Публікація створена у межах Відкритої Грантової Програми, направленої на відновлення доступу населення до медичної допомоги, що виконується на Чернігівщині БО Фонд боротьби з раком боротьби з раком за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».