Київські дитячі кардіохірурги – у Чернігові
21 вересня бригада лікарів Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України (м. Київ) побувала у КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня». Мета візиту – ознайомлення із роботою чернігівських дитячих кардіологів, обстеження маленьких пацієнтів з метою виявлення вроджених вад серця та їх відбір на лікування до київських профільних клінік.
Завідувач відділення дитячої кардіохірургії Інституту серця, заслужений лікар України Василь Карпенко розповідає:
«Ініціатива про приїзд до Чернігова належить нашому керівнику Борису Тодурову. За неповний місяць ми побували у кількох регіонах України, зокрема, у Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі з тим, щоб проконсультувати дітей на предмет виявлення вродженої серцево-судинної патології, визначення алгоритмів лікування у нашому інституті. На Чернігівщині ми вперше, хоча наші спеціалісти вже побували у Ніжині, де обстежували дорослих пацієнтів. На жаль, вроджені вади серця – одна із поширених патологій у дітей. Це і атріовентрикулярний септальний дефект, тетрада Фалло, синдроми гіпоплазії ділянок серця, коарктація аорти тощо. Втім, не помилюся, якщо зазначу – лікувати таких пацієнтів ефективно і без негативних наслідків наші спеціалісти вміють найкраще в Україні. Проблема оперативного лікування таких дітей полягає у тому, що діти, на відміну від дорослих, до певного віку не відчувають якихось негативних симптомів , а коли трохи дорослішають, вони даються взнаки. Тому саме раннє виявлення такої патології здатне підвищити якість життя дитини. Втім, не всі вроджені вади підлягають саме великій хірургії, часто-густо кардіохірурги застосовують малоінвазивну хірургію, а інколи обмежуються консультаціями та періодичними обстеженнями. Інститут серця має все необхідне сучасне обладнання для ефективного лікування , діагностики та зручні умови для перебування дітей та їхніх батьків».
Відтак протягом дня київські медики проконсультували понад 60 дітей, частину з яких відібрано на лікування у Києві. Також у рамках програми кияни презентували огляд розвитку вітчизняної кардіохірургії та познайомили наших лікарів із можливостями Інституту серця щодо алгоритмів спостереження за хворими маленькими пацієнтами.