Завдяки грантам Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS) покращуються умови для надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я Чернігівщини
Наразі Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS) успішно завершив грант, наданий Менському центру первинної медико-санітарної допомоги та розпочав новий грант для підтримки Козелецького центру первинної медико-санітарної допомоги.
Менський центр первинної медико-санітарної допомоги у Чернігівській області, єдиний провайдер первинної допомоги для понад 25 000 мешканців, стикається зі значним зростанням навантаження через велику кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Розуміючи потреби громади, USAID HRS профінансував придбання меблів та медичного обладнання, зокрема електрокардіографів і дефібрилятора. Грантові кошти дозволили покращити енергоефективність закладу, запровадити паліативну допомогу та поліпшити діагностичний потенціал Менського ЦПМСД.
«Написати грантову заявку нам допоміг відділ економічного розвитку Менської міської ради, – говорить генеральна директорка Менського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Росомаха. – Починали ми її писати з березня 2023 року. Узгодження всіх моментів тривало до жовтня 2023 року і вже 2 жовтня мною була підписана грантова угода з проєктом USAID. Після цього розпочались безпосередньо роботи по відновленню нашої амбулаторії».
За словами Наталії Росомахи загальна сума грантової угоди складала 7 мільйонів 819 тисяч 299 гривень. Ремонт закінчили 30 липня. За цей час утеплили фасад амбулаторії, замінили всі вікна та двері, зробили внутрішнє оздоблення стін, виклали підлогу плиткою та закупили нове медичне обладнання.
Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги, пошкоджений ракетними ударами в березні 2022 року, також потребує подальшої підтримки після часткової відбудови коштом місцевого бюджету. Грант USAID HRS дозволить закупити медичне й офісне обладнання та меблі для посилення лабораторних можливостей Центру та покращення профілактики і контролю неінфекційних захворювань для понад 24 000 мешканців.
Окрім цього, Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS) активно підтримує ініціативи цифрової трансформації охорони здоров’я, відкриваючи нові можливості українським медикам. Для впровадження Рамки цифрової компетентності працівника ОЗ, що була розроблена за підтримки USAID HRS, та рекомендацій МОЗ щодо пріоритетних навчальних тем з електронної ОЗ, у листопаді 2023 року USAID HRS запустив грантову програму для медичних навчальних закладів України. Метою програми є оновлення навчальних дисциплін із розвитку цифрових компетентностей та використання інформаційно-комунікаційних технологій в охороні здоров’я, що викладаються на всіх рівнях медичної та фармацевтичної освіти, зокрема БПР. Програма передбачає пілотування 17 навчальних програм у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (НМУ) та Житомирському медичному інституті (ЖМІ), що сприятимуть підвищенню цифрової компетентності понад 560 студентів та медичних працівників.
Після завершення грантової програми оновлені навчальні матеріали поширять серед провідних вищих та фахових передвищих навчальних закладів медичної та фармацевтичної освіти. Це посилить спроможність медичних працівників до цифрової трансформації в Україні та, у підсумку, покращить якість і доступність медичних послуг для всіх українців.